FOTOGRAFIA ANALOGOWA, CIEMNIA AD HOC – warsztaty ze Zbyszkiem Kordysem

Mapa niedostępna

Data/Czas
Date(s) - 14/06/2019 - 15/06/2019
10:00 - 22:00

Kategorie


Prowadzący – Zbyszek Kordys.
Fotograf, edukator. Od lat związany z fotografią, uczył się jej od czołowych polskich twórców fotografii modowej i reklamowej.  Specjalizuje się w kompleksowym przygotowaniu produkcji wystaw – skanowaniu, postprodukcji, druku i oprawie.  Prowadzi laboratorium PrintShop1923 (1923.pl) i uczy jak się robi zdjęcia – między innymi w warszawskim SDKu i Wrocławskiej Szkole Fotografii.  Jako fotograf – aktywny dokumentalista, portrecista i pejzażysta, wierny tradycyjnym srebrowym metodom obrazowania. 

Mam przyjemność zaprosić Was na dwudniowe spotkanie warsztatowe, w trakcie którego spróbujemy okiełznać techniczne trudności związane z naświetlaniem i  wywoływaniem negatywu czarnobiałego – pierwszego dnia, drugiego natomiast zamkniemy się w ciemni z której kilka godzin później wyjdziemy z tradycyjnymi srebrowymi powiększeniami. 

 

Program warsztatów:

Piątek: 10:00 – 11:00  – Wstęp, w trakcie którego oglądając odbitki z ciemni i printy ze skanów porozmawiamy o estetyce obrazu srebrowego. Prześledzimy jaki wpływ na obraz ma wielkość użytego negatywu (mały obrazek, średni format, wielki format), czułość negatywu i ziarnistość negatywu

11:00-14:00 – Spacer po najbliższej okolicy, w trakcie którego każdy uczestnik naświetli własną rolkę negatywu. Przy okazji dowiemy się jak mierzyć swiatło używając podstaw systemu strefowego. Korzystamy z pejzażowych uroków okolicy, ale możemy też spróbować działać portretowo z pomocą sprzętu udostępnionego przez przedstawicieli firmy Fomei.
14:00 – 18:00 – Własnoręcznie wywołujemy czarnobiały negatyw
18:00-20:00 – Sporządzamy kopię stykową negatywu, dokonujemy selekcji klatek do powiększania.

Sobota: 10 – do oporu 😉 Ciemnia, powiększamy negatyw na papierze światłoczułym.
 

Jaka grupa: maksymalnie 4-5 osób

Dla kogo:
Dla uczestników Fotocampu w (14-15.06)  wszystkich chcących nauczyć i doskonalić w klasycznym procesie fotografii czarno-białej;
Na warsztaty może zapisać się każdy, bez względu na poziom doświadczenia. Byłoby dobrze wziąć ze sobą sprawny i SPRAWDZONY aparat małoobrazkowy z trybem manualnym i działającym światłomierzem, 2-3 osobom które aparatu nie posiadają mogę udostępnić sprzęt.    Wszystkie materiały zostaną zapewnione przez partnera warsztatów –  markę ILFORD Photo Harman Technology Ltd. reprezentowaną w Polsce przez firmę Medikon Polska.
Zgłoszenia proszę wysyłać na adres : zby@1923.pl

Kiedy:
piątek i sobota (patrz wyżej)

 

Rezerwacje

Rezerwacje na to wydarzenie są już niedostępne.