CZYM JEST FOTOCAMP?

Postanowiliśmy sprowokować okazję do spotkania. My, fotografowie National Geographic Polska oraz nasi przyjaciele. Wbrew utartej konwencji typowego festiwalu fotograficznego – proponujemy trzydniową i trzynocną imprezę. Wszyscy razem, na górskim campie. Trochę w konwencji „fotograficzno-podróżniczego-Woodstock”… Dla początkujących, amatorów i zaawansowanych miłośników fotografii i podróży.
Zapraszamy na wspólne ognisko, rozmowy do białego rana, wspólne wycieczki, warsztaty, prelekcje, konkursy i wiele innych atrakcji! Obok Karkonoskiego Parku Narodowego, w pięknej, górskiej atmosferze. Swoją obecnością zaszczyci nas Tomasz Tomaszewski, dla nas Mistrz i nauczyciel, fotograf od ponad 30 lat związany z National Geographic w Waszyngtonie. W świat swojej fotografii wprowadzi Was Robert Wolański, genialny, znany portrecista, świetny fotograf reklamowy. Wśród zaproszonych gości znajdzie się m.in. żywa legenda fotografii – Tomek Sikora! Będzie też Maciek Nabrdalik, fotograf Agencji VII. Będzie Joanna Kinowska – kuratorka wystaw fotograficznych, historyk sztuki. U nas dowiecie się wiele o naszej wspólnej pasji – fotografii i podróżach.  Nazwiska pozostałych super-gości pewnie mówią same, za siebie: Wojtek Grzędziński, Maciek Moskwa, Adam Nurkiewicz, Krystian Bielatowicz… a to nie koniec, wciąż chowamy niespodzianki. Dowiecie się jak powstają materiały dla National Geographic, jak wygląda praca fotografów. Dowiecie się jak przygotować fotografie na konkurs fotograficzny. Będziecie mieli okazję pochwalić się własnymi zdjęciami na forum i dostać recenzję od najlepszych, będzie szansa podpytać o szczegóły czy poradzić się jednego z Mistrzów – w kameralnej atmosferze. Będzie przegląd portfolio. Zabierzcie zatem swoje zdjęcia! Te drukowane i te „niedokończone” – elektroniczne. Przygotowaliśmy dla Was potężną dawkę wiedzy, pomysłów, inspiracji, przygód, dobrej zabawy.

Tym jest FOTOCAMP.

Właśnie startujemy! – pierwsza edycja 14-17 czerwca 2018 na Camp66 w Ścięgnach, w Karkonoszach  (nieopodal Karpacza).

Bądźcie czujni, liczba miejsc ograniczona!

(Prenumeratorzy NG będą mieli łatwiej…)

Pozdrawiamy: Paweł Młodkowski, Marcin Zaborowski, Adam Brzoza, Mikołaj Nowacki i Marek Arcimowicz

 

FOTOCAMP – Fotografia, podróże, przygoda – to impreza inna niż wszystkie. Niby festiwal – ale zdecydowanie w bardziej otwartej konwencji niż zwykle… Oparty na innej formule. Dzięki temu, że wszyscy – uczestnicy, prowadzący i zaproszone gwiazdy – będziemy przez kilka dni jeść, spać, spotykać się i bawić razem – nie będzie barier typowych dla innych festiwali czy warsztatów. Spotkanie będzie miało charakter wszechnicy artystycznej. Daje to możliwość nawiązania kontaktów, dyskusji, fermentu twórczego – które w innej konwencji nie mają szans zaistnienia.

Uczestnicy będą mogli wybierać między spotkaniami na dużej scenie, gdzie będą odbywać się prelekcje, projekcje ale też zajęcia o charakterze edukacyjno warsztatowym – a bardziej kameralną formą spotkań kilkunastoosobowych – aż po indywidualne konsultacje i rozmowy. Redukujemy dystans między „gwiazdami fotografii” spod znaku National Geographic – a uczestnikami, dając szansę na zdobycie wiedzy, poszerzenie umiejętności, przekazanie doświadczeń czy nawiązanie znajomości.Poza rdzeniem, czyli fotografami magazynu National Geographic Polska – na każdą edycję FOTOCAMP zapraszamy tych, którzy naszym zdaniem są wybitnymi ekspertami w swojej działalności fotograficznej, a ich twórczość jest zbieżna z filozofią spod znaku NG. Będą też przedstawiciele redakcji, dzięki temu uczestnicy dowiedzą się jak przebiega proces tworzenia materiałów dziennikarskich i fotograficznych, jakie kryteria muszą spełniać współpracujący autorzy, czym różni się National Geographic od innych magazynów.

Znając specyfikę naszej pracy i pasji – nie ograniczamy się do fotografii. Podróżuje się przecież wszystkimi zmysłami…

 

Patronat generalny nad FOTOCAMP’2018 objął magazyn:

GOŚCIE BARDZO SPECJALNI

Krystian Bielatowicz

Krystian Bielatowicz

fotograf, filmowiec

Iwona El Tanbouli-Jabłońska

Iwona El Tanbouli-Jabłońska

dyrektor artystyczny NATIONAL GEOGRAPHIC Polska

Tomasz Tomaszewski

Tomasz Tomaszewski

fotograf NATIONAL GEOGRAPHIC

Robert Wolański

Robert Wolański

fotograf reklamowy, portrecista

Maciek Moskwa

Maciek Moskwa

fotograf - reporter

Marcin Zaborowski

Marcin Zaborowski

fotograf NATIONAL GEOGRAPHIC Polska

Tomek Sikora

Tomek Sikora

fotograf, artysta

Adam Nurkiewicz

Adam Nurkiewicz

fotograf sportu

Mikołaj Nowacki

Mikołaj Nowacki

fotograf NATIONAL GEOGRAPHIC Polska

Paweł Młodkowski

Paweł Młodkowski

fotograf NATIONAL GEOGRAPHIC Polska

Joanna Kinowska

Joanna Kinowska

Historyk sztuki, kuratorka wystaw

Wojciech Grzędziński

Wojciech Grzędziński

fotograf - reporter

Adam Brzoza

Adam Brzoza

fotograf NATIONAL GEOGRAPHIC Polska

Marek Arcimowicz

Marek Arcimowicz

ma oko

"pan kierownik"; fotograf NG PL

GOŚCIE BARDZO-BARDZO SPECJALNI

Foliba

Foliba

etno, afrykańskie rytmy, zespół muzyczny

Wolna Grupa Bukowina

Wolna Grupa Bukowina

legendarny zespół muzyczny

Pawan Pandey

Pawan Pandey

mistrz jogi / Yoga Teacher

Krzysztof Jakubowski

Krzysztof Jakubowski

fotograf przyrody, przewodnik, ekspert